İstanbella.com’daki İlk Yazım; Save The Date kültürü Türkiye’ye geliyor…

Artık İstanbella.com yazarıyım, yazılarıma buradan da ulaşabilirsiniz; http://istanbella.com/yazar/mrs-ey%C3%BCbo%C4%9Flu 

İşte ilk yazım:

Yurt dışında yapılan düğünlerin vazgeçilmez bir parçası olan Save The Date’ler artık yavaş yavaş ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Bilmeyenler için biraz daha açalım, nedir bu Save The Date?

Düğünler veya nişanlar gibi anlamlı ve özel günlerimizi, o günün olmazsa olmazları en sevgili dostlarımıza önceden duyurduğumuz ve bize o günlerini saklamalarını sağlayan ön davetiyedir. Gönderimi basılı bir materyal olarak veya mail aracılığıyla yapılır. Düğünümüzden yaklaşık 3 ay önce gönderilir. Üzerinde yalnızca gelin ve damadın ismi ile düğün tarihinin yer alması yeterlidir. Eğer dilerseniz ve belliyse mekan ismini de ekleyebilirsiniz.

Save The Date’lerin en önemli özelliği, davetlilerimize düğünümüzle ilgili dokunan ve fikir veren ilk materyal olmasıdır. Bu nedenle benim önerim; tasarlatmadan önce mutlaka düğün konseptimiz ve kullanacağımız renkler konusunda karar vermiş olmalıyız. Böylece misafirlerimiz onu görür görmez düğünümüzün tonuyla ilgili doğru ipuçlarıyla karşılaşabilecekler.

En sevdiğim ve bana en eğlenceli gelen Save the Date’ler fotoğraflı olanlar! Duygusal, muzır,  eğlenceli, romantik, çocuksu veya doğal hangi duyguyu taşırsa taşısın bize ait olması güzel olan… Ve tabii fotoğraflarla bu duyguları karşımızdakine çok net geçirebiliyor olmamız. Biz de Serkan’la böyle yaptık. Sevgi dolu ve çok eğlenceli bir fotoğraf çekimi yaptık ve bu duygularımızı yansıttığına inandığımız bir Save The Date hazırladık. Bizimkini ve sevdiğim diğer örnekleri sizlerle bu yazı ile paylaşıyorum.

Ve sizi düğün konseptinizi, kişisel zevk ve tarzınızı, size ait duyguları en güzel şekilde yansıtacak Save the Date’nizi bulmakla baş başa bırakıyorum…

 

 

Daha fazla Save The Date örneği için; http://pinterest.com/mrseyuboglu/save-the-dates/

Fotoğraflardaki kara tahtalardan arayanlar benimle iletişime geçebilir; mrseyuboglu@gmail.com

 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s